Навчання електробезпеки

Присвоєння групи допуску (2-4 групи) до та понад 1000 В

Надзвичайно важливо розуміти, що роботи в діючих електроустановках, як до так і вище 1000 В входять до переліку робіт з підвищеною небезпекою, а знання правил безпечної експлуатації електроустановок – рятує життя працівникам.
Навчання з електробезпеки здійснюється у відповідності з такими нормативними документами:

 • НПАОП 40.1-1.21-98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (ПБЕЕС)
 • НПАОП 40.1-1.07-01 Правила експлуатації електрозахисних засобів (ПЕЕЗ)
 • НПАОП 40.1-1.01-97 Правила безпечної експлуатації електроустановок (ПБЕЕ)
 • НПАОП 40.1-1.32-01 Правил будови електроустановок (ПБЕ) Електрообладнання спеціальних установок
 • Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС)
 • Правила улаштування електроустановок (ПУЕ)

Посвідчення з електробезпеки та технології робіт потрібно для

Хто повинен проходити навчання з електробезпеки?

До переліку тих, хто повинен бути навчений по електробезпеки, потрібно віднести не тільки електриків або тих, хто використовує в роботі електроінструменти, але і офісних службовців, які працюють на комп’ютері, ксероксі.

Допуск 2–3 категорії присвоюється по черзі. Для кожної попередньої групи потрібно відпрацювати мінімальний професійний стаж. Співробітник повинен вивчити пристрій електричного приладу, який експлуатується. Обов’язково слід вивчити правила безпечної праці в обсязі, необхідному для роботи.

Робочі 2 категорії не допускаються до підключення обладнання до електромережі. Ті, хто має 3 групу отримують розширені права експлуатації техніки — з індивідуальним регулюванням, підключення до мережі. Керівний склад організації зобов’язаний контролювати роботу установок, проводити інструктажі та навчання нижчої ланки.

Претенденти на 4–5 групу допуску детально вивчають технологічний процес експлуатації електроінструменту, щоб організувати безпечну роботу ввіреного колективу. Також необхідно вміти донести обсяг потрібної інформації персоналу.

Для отримання 4 групи допуску не вимагається попередній стаж роботи. Особи, які отримали 4–5 групу, допускаються до експлуатації обладнання під високою напругою — до і понад 1000 Вольт, відповідно. Керівник підприємства повинен володіти більш повними знаннями, ніж працівники в його підпорядкуванні.

Всі групи робітників зобов’язані знати й вміти застосувати на практиці методи надання потерпілим первинної медичної допомоги. При роботі з електромонтажним інструментом необхідно знати ступені ризику, неухильно дотримуватися правил особистої та громадської безпеки.

Після навчання видається спеціальне посвідчення єдиного в країні зразка.

Щорічно підтверджується кваліфікація робітників 1 групи, практичних фахівців 2–5 категорії. Якщо керівництво займається тільки контролем або оглядом обладнання, дозволяється проходити повторне навчання кожні 3 роки.

Переатестація необхідна в наступних випадках:

 • вихід на роботу в іншу компанію;
 • перерва стажу з різних причин на термін від 3 років;
 • відбулася модернізація технологічного процесу;
 • змінилися вимоги з охорони праці;
 • кваліфікація працівника не задовольнила перевіряючі органи;
 • було прийнято рішення співробітника підвищити групу допуску.

Вся інформація про кожного конкретного співробітника зберігається в спеціальному журналі, куди вносять дату, тему інструктажу, підвищення або зниження професійного рівня.

Навчальний центр МПП “БУДКВАЛІФКАДРИ” проводить навчання посадових осіб та спеціалістів по електробезпеці з присвоєнням II, III, IV, V груп до 1000 В або до та поняд 1000 В

Переваги навчання з нами

ДОСВІДЧЕНІ ВИКЛАДАЧІ

Наші викладачі, мають високий рівень кваліфікації, беруть участь у профільних семінарах, в курсі всіх останніх світових тенденцій.

ДОКУМЕНТИ ДЕРЖЗРАЗКА

Після проходження навчання видаємо посвідчення затвердженого зразка та витяг з протоколу. Весь пакет документів надсилаємо Новою Поштою.

НАВЧАЙТЕСЬ ДИСТАНЦІЙНО

Процес навчання та перевірки знань за бажанням замовника може проходити на порталі дистанційного навчання.

ПРАЦЮЄМО ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Співпрацюйте з МПП "Будкваліфкадри" навіть якщо ваша компанія або її філії знаходяться за межами Києва.